• 10th Annual Harry O'Neill Race Results

    New Hyde Park, NY
    Saturday, June 17, 2017

    Race Results By Age

    Race Division

    Top

    Female Overall Winners

    Place

    Name

    City

    Bib No

    Age

    Overall

    Chip Time

    Gun Time

    Pace

    1

    Victoria McGuigan

    New York NY

    678

    15

    23

    24:08.4

    24:08.4

    7:47/M

    2

    Lucia Piccirillo

    Manhasset Hills NY

    666

    12

    24

    24:09.8

    24:09.8

    7:47/M

    3

    Alexis Volpe

    Rockville Centre NY

    64

    36

    25

    24:44.5

    24:44.5

    7:59/M

    Top

    Male Overall Winners

    Place

    Name

    City

    Bib No

    Age

    Overall

    Chip Time

    Gun Time

    Pace

    1

    Brendan McCauley

    Williston Park NY

    727

    17

    1

    17:55.1

    17:55.1

    5:47/M

    2

    Matteo Itri

    Mineola NY

    719

    18

    2

    18:16.0

    18:16.0

    5:54/M

    3

    Ian Feurtado

    Elmont NY

    648

    27

    3

    19:09.6

    19:09.6

    6:11/M

    Top

    Male Military Winners

    Place

    Name

    City

    Bib No

    Age

    Overall

    Chip Time

    Gun Time

    Pace

    1

    Anthony Polo

    Searington NY

    653

    18

    5

    19:52.6

    19:52.6

    6:25/M

    Top

    Male First Responders Winners

    Place

    Name

    City

    Bib No

    Age

    Overall

    Chip Time

    Gun Time

    Pace

    1

    Bryan Franz

    Mineola NY

    688

    18

    11

    21:27.6

    21:27.6

    6:55/M

    2

    Timothy Schmidt

    Williston Park NY

    55

    50

    15

    22:06.4

    22:06.4

    7:08/M

    Top

    Female Masters Winners

    Place

    Name

    City

    Bib No

    Age

    Overall

    Chip Time

    Gun Time

    Pace

    1

    Katarina Markovina

    Roslyn NY

    706

    46

    30

    25:18.9

    25:18.9

    8:10/M

    2

    Christine Marshiano

    Manhasset Hills NY

    661

    46

    36

    26:16.8

    26:16.8

    8:28/M

    3

    Christine Lopes

    Manhasset Hills NY

    665

    47

    39

    26:23.3

    26:23.3

    8:31/M

    Top

    Male Masters Winners

    Place

    Name

    City

    Bib No

    Age

    Overall

    Chip Time

    Gun Time

    Pace

    1

    Michael Berg

    Albertson NY

    5

    42

    17

    23:06.5

    23:06.5

    7:27/M

    2

    Brian Sypniewski

    Garden City NY

    682

    51

    22

    23:43.4

    23:43.4

    7:39/M

    3

    Chris Pollin

    Williston Park NY

    675

    42

    28

    24:57.8

    24:57.8

    8:03/M

    Top

    Male No Age Provided

    Place

    Name

    City

    Bib No

    Age

    Overall

    Chip Time

    Gun Time

    Pace

    1

    Jack McGuire

    Williston Park NY

    679

     

    16

    22:58.2

    22:58.2

    7:25/M

    2

    Unknown Chip: 002ec8be0

     

    9000

     

    34

    26:12.0

    26:12.0

    8:27/M

    Top

    Female 14 and Under

    Place

    Name

    City

    Bib No

    Age

    Overall

    Chip Time

    Gun Time

    Pace

    1

    Jordan Moss

    Fairfield CT

    40

    10

    38

    26:22.6

    26:22.6

    8:30/M

    2

    Jennifer Schmidt

    Williston Park NY

    593

    14

    73

    31:03.3

    31:03.3

    10:01/M

    3

    Stephanie Chan

    Albertson NY

    12

    12

    97

    36:09.6

    36:09.6

    11:40/M

    4

    Oliva Berg

    Albertson NY

    651

    12

    98

    36:09.8

    36:09.8

    11:40/M

    5

    Giuliana Fusco

    Williston Park NY

    18

    13

    100

    36:17.7

    36:17.7

    11:42/M

    6

    Emma Scheidling

    Franklin Square NY

    52

    9

    108

    39:07.0

    39:07.0

    12:37/M

    7

    Tiffany Leo

    Williston Park NY

    664

    12

    114

    40:43.6

    40:43.6

    13:08/M

    8

    Tiara Leo

    Williston Park NY

    663

    10

    121

    42:13.1

    42:13.1

    13:37/M

    9

    Aiyana Ng

    New Hyde Park NY

    659

    13

    132

    50:11.6

    50:11.6

    16:11/M

    Top

    Male 14 and Under

    Place

    Name

    City

    Bib No

    Age

    Overall

    Chip Time

    Gun Time

    Pace

    1

    Kailen McCauley

    Williston Park NY

    726

    13

    9

    20:36.7

    20:36.7

    6:39/M

    2

    Christopher Piccirillo

    Manhasset Hills NY

    667

    14

    12

    21:31.9

    21:31.9

    6:56/M

    3

    Rohan Gupta

    New Hyde Park NY

    20

    14

    21

    23:35.1

    23:35.1

    7:36/M

    4

    Joseph Tudisco

    West Hempstead NY

    62

    13

    48

    27:18.6

    27:18.6

    8:48/M

    5

    Hunter Maguire

    Garden City NY

    649

    9

    56

    28:25.6

    28:25.6

    9:10/M

    6

    Eason Lin

    New Hyde Park NY

    656

    7

    86

    33:52.9

    33:52.9

    10:55/M

    7

    Preston Chan

    Albertson NY

    11

    11

    87

    34:04.7

    34:04.7

    10:59/M

    8

    Anson Ng

    New Hyde Park NY

    660

    10

    101

    36:26.7

    36:26.7

    11:45/M

    9

    Sam Bravo

    Albertson NY

    764

    13

    115

    40:45.6

    40:45.6

    13:09/M

    10

    Thomas Scheidling

    Franklin Square NY

    54

    6

    122

    43:14.5

    43:14.5

    13:57/M

    11

    Kadem Lim

    New Hyde Park NY

    670

    12

    129

    46:01.8

    46:01.8

    14:51/M

    Top

    Female 15 to 18

    Place

    Name

    City

    Bib No

    Age

    Overall

    Chip Time

    Gun Time

    Pace

    1

    Daniel Mattei

    Manhasset Hills NY

    32

    15

    41

    26:44.6

    26:44.6

    8:37/M

    2

    Monica Mattei

    New Hyde Park NY

    33

    17

    76

    31:42.9

    31:42.9

    10:14/M

    Top

    Male 15 to 18

    Place

    Name

    City

    Bib No

    Age

    Overall

    Chip Time

    Gun Time

    Pace

    1

    Dominick Piccirillo

    Manhasset Hills NY

    668

    17

    10

    20:46.9

    20:46.9

    6:42/M

    2

    Alexander Demarco

    Manhasset Hills NY

    16

    15

    14

    21:55.5

    21:55.5

    7:04/M

    3

    Matthew Mach

    Williston Park NY

    685

    18

    20

    23:15.8

    23:15.8

    7:30/M

    4

    Ryan Moss

    Fairfield CT

    41

    16

    27

    24:57.5

    24:57.5

    8:03/M

    5

    Chris Demarlo

    Manhasset Hills NY

    674

    17

    110

    39:35.4

    39:35.4

    12:46/M

    Top

    Female 19 to 24

    Place

    Name

    City

    Bib No

    Age

    Overall

    Chip Time

    Gun Time

    Pace

    1

    Jenna Turato

    Garden City NY

    646

    19

    59

    28:42.6

    28:42.6

    9:15/M

    2

    Stephanie Lobaccaro

    Albertson NY

    29

    24

    61

    28:54.0

    28:54.0

    9:19/M

    3

    Julie Christodaulau

    Albertson NY

    753

    19

    83

    33:24.2

    33:24.2

    10:46/M

    4

    Kristen Krebs

    Williston Park NY

    694

    24

    96

    35:41.3

    35:41.3

    11:31/M

    5

    Janine Militello

    Floral Park NY

    36

    23

    102

    37:20.7

    37:20.7

    12:03/M

    6

    Ashley Turato

    Garden City NY

    645

    22

    109

    39:07.5

    39:07.5

    12:37/M

    Top

    Male 19 to 24

    Place

    Name

    City

    Bib No

    Age

    Overall

    Chip Time

    Gun Time

    Pace

    1

    Andrew Farrell

    Williston Park NY

    17

    22

    7

    20:25.1

    20:25.1

    6:35/M

    2

    Bailey Choy

    Manhasset Hills NY

    13

    19

    8

    20:33.2

    20:33.2

    6:38/M

    3

    Nicholas Torres

    East Meadow NY

    743

    24

    13

    21:41.2

    21:41.2

    7:00/M

    4

    Timothy Oriani

    Albertson NY

    42

    22

    18

    23:09.6

    23:09.6

    7:28/M

    5

    Bradley Choy

    New Hyde Park NY

    712

    19

    19

    23:14.0

    23:14.0

    7:30/M

    6

    Kyle Hassan

    Albertson

    736

    21

    29

    25:17.7

    25:17.7

    8:09/M

    7

    Christopher Farrell

    Williston Park NY

    735

    23

    49

    27:41.8

    27:41.8

    8:56/M

    8

    Ryan Hensley

    Franklin Square NY

    647

    20

    58

    28:42.4

    28:42.4

    9:15/M

    9

    Billy Clark, III

    Albertson NY

    15

    22

    92

    34:43.9

    34:43.9

    11:12/M

    10

    Nicholas Troiano

    Albertson NY

    697

    19

    93

    34:49.0

    34:49.0

    11:14/M

    Top

    Female 25 to 29

    Place

    Name

    City

    Bib No

    Age

    Overall

    Chip Time

    Gun Time

    Pace

    1

    Erin Oneil

    Massapequa NY

    681

    28

    74

    31:05.7

    31:05.7

    10:02/M

    2

    Maria Alvarez

    Hempstead NY

    722

    27

    106

    38:51.2

    38:51.2

    12:32/M

    3

    Karen Militello

    Floral Park NY

    37

    27

    112

    39:41.2

    39:41.2

    12:48/M

    Top

    Female 30 to 34

    Place

    Name

    City

    Bib No

    Age

    Overall

    Chip Time

    Gun Time

    Pace

    1

    Kara Krehs

    Mineola NY

    692

    33

    52

    27:55.6

    27:55.6

    9:00/M

    2

    Kerianne Stein

    N. Massapequa NY

    57

    30

    60

    28:51.6

    28:51.6

    9:18/M

    Top

    Male 30 to 34

    Place

    Name

    City

    Bib No

    Age

    Overall

    Chip Time

    Gun Time

    Pace

    1

    Michael Dorman

    Albertson NY

    683

    31

    4

    19:18.0

    19:18.0

    6:14/M

    2

    David Thompson

    Rockville Centre NY

    672

    31

    26

    24:49.7

    24:49.7

    8:00/M

    3

    Richard Militello

    Floral Park NY

    38

    30

    103

    37:20.9

    37:20.9

    12:03/M

    Top

    Female 35 to 39

    Place

    Name

    City

    Bib No

    Age

    Overall

    Chip Time

    Gun Time

    Pace

    1

    Yan Lin

    Manhasset Hills NY

    654

    38

    43

    26:50.5

    26:50.5

    8:39/M

    2

    Preeja Sunny-George

    Manhasset Hills NY

    58

    35

    116

    40:58.0

    40:58.0

    13:13/M

    3

    Betsy Thomas

    Manhasset Hills NY

    61

    38

    119

    41:54.4

    41:54.4

    13:31/M

    4

    Lisa Bisciello

    Lindenhurst NY

    6

    39

    130

    46:20.5

    46:20.5

    14:57/M

    Top

    Male 35 to 39

    Place

    Name

    City

    Bib No

    Age

    Overall

    Chip Time

    Gun Time

    Pace

    1

    Roger Mok

    Roslyn NY

    39

    38

    6

    19:58.5

    19:58.5

    6:26/M

    2

    Michael Capasso

    Huntington NY

    7

    36

    32

    26:04.5

    26:04.5

    8:25/M

    3

    Nicholas Spono

    Elmont NY

    686

    35

    40

    26:43.5

    26:43.5

    8:37/M

    4

    Dharmeshkumar Sutariya

    Roslyn NY

    59

    38

    64

    29:21.7

    29:21.7

    9:28/M

    5

    Brian Kobler

    Elmont NY

    721

    38

    68

    30:33.8

    30:33.8

    9:51/M

    6

    Darshan Patel

    Manhasset Hills NY

    43

    38

    82

    33:13.9

    33:13.9

    10:43/M

    Top

    Female 40 to 44

    Place

    Name

    City

    Bib No

    Age

    Overall

    Chip Time

    Gun Time

    Pace

    1

    Yue Merry Li

    Manhasset Hills NY

    25

    44

    54

    28:12.0

    28:12.0

    9:06/M

    2

    Janice Chan

    Albertson NY

    9

    44

    88

    34:12.2

    34:12.2

    11:02/M

    3

    Kam Yang Yeung

    New Hyde Park NY

    658

    41

    99

    36:12.7

    36:12.7

    11:41/M

    4

    Mary Scheidling

    Franklin Square NY

    53

    41

    137

    54:24.5

    54:24.5

    17:33/M

    Top

    Male 40 to 44

    Place

    Name

    City

    Bib No

    Age

    Overall

    Chip Time

    Gun Time

    Pace

    1

    Robert Tudisco

    West Hempstead NY

    63

    44

    42

    26:48.7

    26:48.7

    8:39/M

    2

    Damien Lee

    New York NY

    684

    43

    51

    27:55.5

    27:55.5

    9:00/M

    3

    Brian Santosus

    Mineola NY

    733

    42

    71

    30:42.1

    30:42.1

    9:54/M

    4

    Doug Lin

    New Hyde Park NY

    655

    44

    80

    32:29.3

    32:29.3

    10:29/M

    5

    Dan Scheidling

    Franklin Square NY

    51

    41

    123

    43:15.7

    43:15.7

    13:57/M

    6

    Chi Kong Ng

    New Hyde Park NY

    657

    44

    127

    45:25.5

    45:25.5

    14:39/M

    7

    Pat Theodore

    Williston Park NY

    728

    42

    134

    54:07.8

    54:07.8

    17:27/M

    Top

    Female 45 to 49

    Place

    Name

    City

    Bib No

    Age

    Overall

    Chip Time

    Gun Time

    Pace

    1

    Tina Ortiz

    Garden City NY

    652

    47

    44

    26:52.1

    26:52.1

    8:40/M

    2

    Heather Evers

    Blue Point NY

    687

    47

    47

    27:09.1

    27:09.1

    8:45/M

    3

    Neera Gupta

    New Hyde Park NY

    595

    48

    65

    29:42.9

    29:42.9

    9:35/M

    4

    Cynthia Barry

    Lincolndale NY

    696

    46

    66

    30:04.0

    30:04.0

    9:42/M

    5

    Erin Pollin

    Williston Park NY

    676

    45

    67

    30:05.2

    30:05.2

    9:42/M

    6

    Kate Powers

    New York NY

    677

    46

    72

    30:46.0

    30:46.0

    9:55/M

    7

    Beatriz Rapa

    Mahasset Hills NY

    698

    48

    84

    33:36.0

    33:36.0

    10:50/M

    8

    Annmarie Itgen

    Franklin Sq NY

    22

    47

    91

    34:25.0

    34:25.0

    11:06/M

    9

    Annette Yorke

    Albertson NY

    66

    48

    105

    38:47.2

    38:47.2

    12:31/M

    10

    Penny Katehis

    Roslyn Heights NY

    690

    47

    107

    39:02.7

    39:02.7

    12:35/M

    11

    Sylvia Cardoza

    Williston Park NY

    662

    46

    120

    42:13.0

    42:13.0

    13:37/M

    12

    Andrea Berg

    Saint Paul MN

    4

    46

    124

    44:45.9

    44:45.9

    14:26/M

    Top

    Male 45 to 49

    Place

    Name

    City

    Bib No

    Age

    Overall

    Chip Time

    Gun Time

    Pace

    1

    Michael Russo

    Roslyn NY

    46

    48

    35

    26:15.4

    26:15.4

    8:28/M

    2

    Christopher Lasala

    Roslyn NY

    23

    45

    45

    27:04.8

    27:04.8

    8:44/M

    3

    Thomas Capruso

    Garden City NY

    643

    46

    46

    27:08.2

    27:08.2

    8:45/M

    4

    Mike Lesak

    Farmingdale NY

    24

    49

    53

    28:02.7

    28:02.7

    9:03/M

    5

    Jeremy Mocs

    Fairfield CT

    715

    46

    62

    29:14.7

    29:14.7

    9:26/M

    6

    Joel Fagin

    Floral Park NY

    680

    47

    77

    32:00.6

    32:00.6

    10:19/M

    7

    Jay Chan

    Albertson NY

    10

    46

    94

    35:05.1

    35:05.1

    11:19/M

    8

    Patrick Walsh

    Bronx NY

    65

    49

    111

    39:38.0

    39:38.0

    12:47/M

    9

    Kenneth Podlaski

    Albertson NY

    695

    47

    135

    54:09.7

    54:09.7

    17:28/M

    Top

    Female 50 to 54

    Place

    Name

    City

    Bib No

    Age

    Overall

    Chip Time

    Gun Time

    Pace

    1

    Matilda Polanski

    Manhasset Hills NY

    44

    50

    75

    31:09.9

    31:09.9

    10:03/M

    2

    Eva Casale

    Glen Cove NY

    8

    52

    89

    34:24.2

    34:24.2

    11:06/M

    3

    Jeannine Weiss

    Albertson

    745

    51

    117

    41:29.6

    41:29.6

    13:23/M

    4

    Susan Mattei

    Manhasset Hills NY

    34

    52

    125

    45:10.6

    45:10.6

    14:34/M

    5

    Joanne Savitt

    Williston Park NY

    49

    51

    126

    45:19.4

    45:19.4

    14:37/M

    6

    Beth Dowd

    Williston Park

    741

    52

    138

    54:29.6

    54:29.6

    17:35/M

    Top

    Male 50 to 54

    Place

    Name

    City

    Bib No

    Age

    Overall

    Chip Time

    Gun Time

    Pace

    1

    Kevin Ryan

    Manhasset Hills NY

    47

    53

    33

    26:09.5

    26:09.5

    8:26/M

    2

    Andy Altman

    Great Neck NY

    689

    51

    37

    26:18.9

    26:18.9

    8:29/M

    3

    Daniel McGuigan

    New Hyde Park NY

    35

    53

    50

    27:46.9

    27:46.9

    8:57/M

    4

    Evan Libes

    Glen Oaks NY

    26

    54

    63

    29:17.5

    29:17.5

    9:27/M

    5

    Michael Gadaleta

    Glen Cove NY

    701

    50

    70

    30:42.1

    30:42.1

    9:54/M

    6

    Brian Malone

    Roslyn Heights NY

    30

    51

    79

    32:21.8

    32:21.8

    10:26/M

    7

    Michael Lobaccaro

    Albertson NY

    28

    54

    81

    33:11.8

    33:11.8

    10:42/M

    Top

    Female 55 to 59

    Place

    Name

    City

    Bib No

    Age

    Overall

    Chip Time

    Gun Time

    Pace

    1

    Patti Graef

    Manhasset Hills NY

    19

    55

    118

    41:41.7

    41:41.7

    13:27/M

    2

    Linda Turato

    Garden City NY

    644

    57

    136

    54:23.4

    54:23.4

    17:33/M

    Top

    Male 55 to 59

    Place

    Name

    City

    Bib No

    Age

    Overall

    Chip Time

    Gun Time

    Pace

    1

    Dan Mattei

    New Hyde Park NY

    31

    55

    31

    25:32.4

    25:32.4

    8:14/M

    2

    John Turato

    Garden City NY

    599

    57

    55

    28:19.0

    28:19.0

    9:08/M

    3

    Richard Sais

    Williston Park NY

    48

    56

    78

    32:21.2

    32:21.2

    10:26/M

    4

    Lawrence Dela Haba

    New Hyde Park NY

    718

    56

    85

    33:49.6

    33:49.6

    10:55/M

    5

    Joseph Demarlo

    Manhasset Hills NY

    673

    55

    113

    39:48.7

    39:48.7

    12:50/M

    Top

    Female 60 to 69

    Place

    Name

    City

    Bib No

    Age

    Overall

    Chip Time

    Gun Time

    Pace

    1

    Marie Achatz

    Massapequa NY

    1

    60

    90

    34:24.4

    34:24.4

    11:06/M

    2

    Joy Krens

    Williston Park NY

    693

    62

    95

    35:41.1

    35:41.1

    11:31/M

    Top

    Male 60-69

    Place

    Name

    City

    Bib No

    Age

    Overall

    Chip Time

    Gun Time

    Pace

    1

    Peter Brala

    Albertson NY

    669

    61

    57

    28:37.0

    28:37.0

    9:14/M

    2

    Bill Clark

    Albertson NY

    14

    60

    104

    37:39.1

    37:39.1

    12:09/M

    Top

    Male 70 and Over

    Place

    Name

    City

    Bib No

    Age

    Overall

    Chip Time

    Gun Time

    Pace

    1

    John Wallace

    Melville NY

    699

    76

    69

    30:39.2

    30:39.2

    9:53/M

    2

    Harold Entes

    Mahasset Hills NY

    691

    74

    128

    45:48.4

    45:48.4

    14:46/M

    3

    Richard Cahn

    Brooklyn NY

    671

    69

    131

    47:39.9

    47:39.9

    15:22/M

    4

    Paul Wolski

    New Hyde Park NY

    742

    73

    133

    52:44.6

    52:44.6

    17:01/M

    Herricks Flag Day Harry O'Neill Memorial 5k 2017

    Overall Finish List

    June 17, 2017

    RESULTS BY USA TIMING INC.

    Race Division

    Place

    Name

    City

    Bib No

    Age

    Gender

    Age Group

    Chip Time

    Gun Time

    Pace

    1

    Brendan McCauley

    Williston Park NY

    727

    17

    M

    1 Top Fin

    17:55.1

    17:55.1

    5:47/M

    2

    Matteo Itri

    Mineola NY

    719

    18

    M

    2 Top Fin

    18:16.0

    18:16.0

    5:54/M

    3

    Ian Feurtado

    Elmont NY

    648

    27

    M

    3 Top Fin

    19:09.6

    19:09.6

    6:11/M

    4

    Michael Dorman

    Albertson NY

    683

    31

    M

    1/3 30-34

    19:18.0

    19:18.0

    6:14/M

    5

    Anthony Polo

    Searington NY

    653

    18

    M

    1 Top Fin

    19:52.6

    19:52.6

    6:25/M

    6

    Roger Mok

    Roslyn NY

    39

    38

    M

    1/6 35-39

    19:58.5

    19:58.5

    6:26/M

    7

    Andrew Farrell

    Williston Park NY

    17

    22

    M

    1/10 19-24

    20:25.1

    20:25.1

    6:35/M

    8

    Bailey Choy

    Manhasset Hills NY

    13

    19

    M

    2/10 19-24

    20:33.2

    20:33.2

    6:38/M

    9

    Kailen McCauley

    Williston Park NY

    726

    13

    M

    1/11 1-14

    20:36.7

    20:36.7

    6:39/M

    10

    Dominick Piccirillo

    Manhasset Hills NY

    668

    17

    M

    1/5 15-18

    20:46.9

    20:46.9

    6:42/M

    11

    Bryan Franz

    Mineola NY

    688

    18

    M

    1 Top Fin

    21:27.6

    21:27.6

    6:55/M

    12

    Christopher Piccirillo

    Manhasset Hills NY

    667

    14

    M

    2/11 1-14

    21:31.9

    21:31.9

    6:56/M

    13

    Nicholas Torres

    East Meadow NY

    743

    24

    M

    3/10 19-24

    21:41.2

    21:41.2

    7:00/M

    14

    Alexander Demarco

    Manhasset Hills NY

    16

    15

    M

    2/5 15-18

    21:55.5

    21:55.5

    7:04/M

    15

    Timothy Schmidt

    Williston Park NY

    55

    50

    M

    2 Top Fin

    22:06.4

    22:06.4

    7:08/M

    16

    Jack McGuire

    Williston Park NY

    679

     

    M

    1/2 0- 0

    22:58.2

    22:58.2

    7:25/M

    17

    Michael Berg

    Albertson NY

    5

    42

    M

    1 Top Fin

    23:06.5

    23:06.5

    7:27/M

    18

    Timothy Oriani

    Albertson NY

    42

    22

    M

    4/10 19-24

    23:09.6

    23:09.6

    7:28/M

    19

    Bradley Choy

    New Hyde Park NY

    712

    19

    M

    5/10 19-24

    23:14.0

    23:14.0

    7:30/M

    20

    Matthew Mach

    Williston Park NY

    685

    18

    M

    3/5 15-18

    23:15.8

    23:15.8

    7:30/M

    21

    Rohan Gupta

    New Hyde Park NY

    20

    14

    M

    3/11 1-14

    23:35.1

    23:35.1

    7:36/M

    22

    Brian Sypniewski

    Garden City NY

    682

    51

    M

    2 Top Fin

    23:43.4

    23:43.4

    7:39/M

    23

    Victoria McGuigan

    New York NY

    678

    15

    F

    1 Top Fin

    24:08.4

    24:08.4

    7:47/M

    24

    Lucia Piccirillo

    Manhasset Hills NY

    666

    12

    F

    2 Top Fin

    24:09.8

    24:09.8

    7:47/M

    25

    Alexis Volpe

    Rockville Centre NY

    64

    36

    F

    3 Top Fin

    24:44.5

    24:44.5

    7:59/M

    26

    David Thompson

    Rockville Centre NY

    672

    31

    M

    2/3 30-34

    24:49.7

    24:49.7

    8:00/M

    27

    Ryan Moss

    Fairfield CT

    41

    16

    M

    4/5 15-18

    24:57.5

    24:57.5

    8:03/M

    28

    Chris Pollin

    Williston Park NY

    675

    42

    M

    3 Top Fin

    24:57.8

    24:57.8

    8:03/M

    29

    Kyle Hassan

    Albertson

    736

    21

    M

    6/10 19-24

    25:17.7

    25:17.7

    8:09/M

    30

    Katarina Markovina

    Roslyn NY

    706

    46

    F

    1 Top Fin

    25:18.9

    25:18.9

    8:10/M

    31

    Dan Mattei

    New Hyde Park NY

    31

    55

    M

    1/5 55-59

    25:32.4

    25:32.4

    8:14/M

    32

    Michael Capasso

    Huntington NY

    7

    36

    M

    2/6 35-39

    26:04.5

    26:04.5

    8:25/M

    33

    Kevin Ryan

    Manhasset Hills NY

    47

    53

    M

    1/7 50-54

    26:09.5

    26:09.5

    8:26/M

    34

    Unknown Chip: 002ec8be0

     

    9000

     

    M

    2/2 0- 0

    26:12.0

    26:12.0

    8:27/M

    35

    Michael Russo

    Roslyn NY

    46

    48

    M

    1/9 45-49

    26:15.4

    26:15.4

    8:28/M

    36

    Christine Marshiano

    Manhasset Hills NY

    661

    46

    F

    2 Top Fin

    26:16.8

    26:16.8

    8:28/M

    37

    Andy Altman

    Great Neck NY

    689

    51

    M

    2/7 50-54

    26:18.9

    26:18.9

    8:29/M

    38

    Jordan Moss

    Fairfield CT

    40

    10

    F

    1/9 1-14

    26:22.6

    26:22.6

    8:30/M

    39

    Christine Lopes

    Manhasset Hills NY

    665

    47

    F

    3 Top Fin

    26:23.3

    26:23.3

    8:31/M

    40

    Nicholas Spono

    Elmont NY

    686

    35

    M

    3/6 35-39

    26:43.5

    26:43.5

    8:37/M

    41

    Daniel Mattei

    Manhasset Hills NY

    32

    15

    F

    1/2 15-18

    26:44.6

    26:44.6

    8:37/M

    42

    Robert Tudisco

    West Hempstead NY

    63

    44

    M

    1/7 40-44

    26:48.7

    26:48.7

    8:39/M

    43

    Yan Lin

    Manhasset Hills NY

    654

    38

    F

    1/4 35-39

    26:50.5

    26:50.5

    8:39/M

    44

    Tina Ortiz

    Garden City NY

    652

    47

    F

    1/12 45-49

    26:52.1

    26:52.1

    8:40/M

    45

    Christopher Lasala

    Roslyn NY

    23

    45

    M

    2/9 45-49

    27:04.8

    27:04.8

    8:44/M

    46

    Thomas Capruso

    Garden City NY

    643

    46

    M

    3/9 45-49

    27:08.2

    27:08.2

    8:45/M

    47

    Heather Evers

    Blue Point NY

    687

    47

    F

    2/12 45-49

    27:09.1

    27:09.1

    8:45/M

    48

    Joseph Tudisco

    West Hempstead NY

    62

    13

    M

    4/11 1-14

    27:18.6

    27:18.6

    8:48/M

    49

    Christopher Farrell

    Williston Park NY

    735

    23

    M

    7/10 19-24

    27:41.8

    27:41.8

    8:56/M

    50

    Daniel McGuigan

    New Hyde Park NY

    35

    53

    M

    3/7 50-54

    27:46.9

    27:46.9

    8:57/M

    51

    Damien Lee

    New York NY

    684

    43

    M

    2/7 40-44

    27:55.5

    27:55.5

    9:00/M

    52

    Kara Krehs

    Mineola NY

    692

    33

    F

    1/2 30-34

    27:55.6

    27:55.6

    9:00/M

    53

    Mike Lesak

    Farmingdale NY

    24

    49

    M

    4/9 45-49

    28:02.7

    28:02.7

    9:03/M

    54

    Yue Merry Li

    Manhasset Hills NY

    25

    44

    F

    1/4 40-44

    28:12.0

    28:12.0

    9:06/M

    55

    John Turato

    Garden City NY

    599

    57

    M

    2/5 55-59

    28:19.0

    28:19.0

    9:08/M

    56

    Hunter Maguire

    Garden City NY

    649

    9

    M

    5/11 1-14

    28:25.6

    28:25.6

    9:10/M

    57

    Peter Brala

    Albertson NY

    669

    61

    M

    1/2 60-64

    28:37.0

    28:37.0

    9:14/M

    58

    Ryan Hensley

    Franklin Square NY

    647

    20

    M

    8/10 19-24

    28:42.4

    28:42.4

    9:15/M

    59

    Jenna Turato

    Garden City NY

    646

    19

    F

    1/6 19-24

    28:42.6

    28:42.6

    9:15/M

    60

    Kerianne Stein

    N. Massapequa NY

    57

    30

    F

    2/2 30-34

    28:51.6

    28:51.6

    9:18/M

    61

    Stephanie Lobaccaro

    Albertson NY

    29

    24

    F

    2/6 19-24

    28:54.0

    28:54.0

    9:19/M

    62

    Jeremy Mocs

    Fairfield CT

    715

    46

    M

    5/9 45-49

    29:14.7

    29:14.7

    9:26/M

    63

    Evan Libes

    Glen Oaks NY

    26

    54

    M

    4/7 50-54

    29:17.5

    29:17.5

    9:27/M

    64

    Dharmeshkumar Sutariya

    Roslyn NY

    59

    38

    M

    4/6 35-39

    29:21.7

    29:21.7

    9:28/M

    65

    Neera Gupta

    New Hyde Park NY

    595

    48

    F

    3/12 45-49

    29:42.9

    29:42.9

    9:35/M

    66

    Cynthia Barry

    Lincolndale NY

    696

    46

    F

    4/12 45-49

    30:04.0

    30:04.0

    9:42/M

    67

    Erin Pollin

    Williston Park NY

    676

    45

    F

    5/12 45-49

    30:05.2

    30:05.2

    9:42/M

    68

    Brian Kobler

    Elmont NY

    721

    38

    M

    5/6 35-39

    30:33.8

    30:33.8

    9:51/M

    69

    John Wallace

    Melville NY

    699

    76

    M

    1/4 65-99

    30:39.2

    30:39.2

    9:53/M

    70

    Michael Gadaleta

    Glen Cove NY

    701

    50

    M

    5/7 50-54

    30:42.1

    30:42.1

    9:54/M

    71

    Brian Santosus

    Mineola NY

    733

    42

    M

    3/7 40-44

    30:42.1

    30:42.1

    9:54/M

    72

    Kate Powers

    New York NY

    677

    46

    F

    6/12 45-49

    30:46.0

    30:46.0

    9:55/M

    73

    Jennifer Schmidt

    Williston Park NY

    593

    14

    F

    2/9 1-14

    31:03.3

    31:03.3

    10:01/M

    74

    Erin Oneil

    Massapequa NY

    681

    28

    F

    1/3 25-29

    31:05.7

    31:05.7

    10:02/M

    75

    Matilda Polanski

    Manhasset Hills NY

    44

    50

    F

    1/6 50-54

    31:09.9

    31:09.9

    10:03/M

    76

    Monica Mattei

    New Hyde Park NY

    33

    17

    F

    2/2 15-18

    31:42.9

    31:42.9

    10:14/M

    77

    Joel Fagin

    Floral Park NY

    680

    47

    M

    6/9 45-49

    32:00.6

    32:00.6

    10:19/M

    78

    Richard Sais

    Williston Park NY

    48

    56

    M

    3/5 55-59

    32:21.2

    32:21.2

    10:26/M

    79

    Brian Malone

    Roslyn Heights NY

    30

    51

    M

    6/7 50-54

    32:21.8

    32:21.8

    10:26/M

    80

    Doug Lin

    New Hyde Park NY

    655

    44

    M

    4/7 40-44

    32:29.3

    32:29.3

    10:29/M

    81

    Michael Lobaccaro

    Albertson NY

    28

    54

    M

    7/7 50-54

    33:11.8

    33:11.8

    10:42/M

    82

    Darshan Patel

    Manhasset Hills NY

    43

    38

    M

    6/6 35-39

    33:13.9

    33:13.9

    10:43/M

    83

    Julie Christodaulau

    Albertson NY

    753

    19

    F

    3/6 19-24

    33:24.2

    33:24.2

    10:46/M

    84

    Beatriz Rapa

    Mahasset Hills NY

    698

    48

    F

    7/12 45-49

    33:36.0

    33:36.0

    10:50/M

    85

    Lawrence Dela Haba

    New Hyde Park NY

    718

    56

    M

    4/5 55-59

    33:49.6

    33:49.6

    10:55/M

    86

    Eason Lin

    New Hyde Park NY

    656

    7

    M

    6/11 1-14

    33:52.9

    33:52.9

    10:55/M

    87

    Preston Chan

    Albertson NY

    11

    11

    M

    7/11 1-14

    34:04.7

    34:04.7

    10:59/M

    88

    Janice Chan

    Albertson NY

    9

    44

    F

    2/4 40-44

    34:12.2

    34:12.2

    11:02/M

    89

    Eva Casale

    Glen Cove NY

    8

    52

    F

    2/6 50-54

    34:24.2

    34:24.2

    11:06/M

    90

    Marie Achatz

    Massapequa NY

    1

    60

    F

    1/2 60-64

    34:24.4

    34:24.4

    11:06/M

    91

    Annmarie Itgen

    Franklin Sq NY

    22

    47

    F

    8/12 45-49

    34:25.0

    34:25.0

    11:06/M

    92

    Billy Clark, III

    Albertson NY

    15

    22

    M

    9/10 19-24

    34:43.9

    34:43.9

    11:12/M

    93

    Nicholas Troiano

    Albertson NY

    697

    19

    M

    10/10 19-24

    34:49.0

    34:49.0

    11:14/M

    94

    Jay Chan

    Albertson NY

    10

    46

    M

    7/9 45-49

    35:05.1

    35:05.1

    11:19/M

    95

    Joy Krens

    Williston Park NY

    693

    62

    F

    2/2 60-64

    35:41.1

    35:41.1

    11:31/M

    96

    Kristen Krebs

    Williston Park NY

    694

    24

    F

    4/6 19-24

    35:41.3

    35:41.3

    11:31/M

    97

    Stephanie Chan

    Albertson NY

    12

    12

    F

    3/9 1-14

    36:09.6

    36:09.6

    11:40/M

    98

    Oliva Berg

    Albertson NY

    651

    12

    F

    4/9 1-14

    36:09.8

    36:09.8

    11:40/M

    99

    Kam Yang Yeung

    New Hyde Park NY

    658

    41

    F

    3/4 40-44

    36:12.7

    36:12.7

    11:41/M

    100

    Giuliana Fusco

    Williston Park NY

    18

    13

    F

    5/9 1-14

    36:17.7

    36:17.7

    11:42/M

    101

    Anson Ng

    New Hyde Park NY

    660

    10

    M

    8/11 1-14

    36:26.7

    36:26.7

    11:45/M

    102

    Janine Militello

    Floral Park NY

    36

    23

    F

    5/6 19-24

    37:20.7

    37:20.7

    12:03/M

    103

    Richard Militello

    Floral Park NY

    38

    30

    M

    3/3 30-34

    37:20.9

    37:20.9

    12:03/M

    104

    Bill Clark

    Albertson NY

    14

    60

    M

    2/2 60-64

    37:39.1

    37:39.1

    12:09/M

    105

    Annette Yorke

    Albertson NY

    66

    48

    F

    9/12 45-49

    38:47.2

    38:47.2

    12:31/M

    106

    Maria Alvarez

    Hempstead NY

    722

    27

    F

    2/3 25-29

    38:51.2

    38:51.2

    12:32/M

    107

    Penny Katehis

    Roslyn Heights NY

    690

    47

    F

    10/12 45-49

    39:02.7

    39:02.7

    12:35/M

    108

    Emma Scheidling

    Franklin Square NY

    52

    9

    F

    6/9 1-14

    39:07.0

    39:07.0

    12:37/M

    109

    Ashley Turato

    Garden City NY

    645

    22

    F

    6/6 19-24

    39:07.5

    39:07.5

    12:37/M

    110

    Chris Demarlo

    Manhasset Hills NY

    674

    17

    M

    5/5 15-18

    39:35.4

    39:35.4

    12:46/M

    111

    Patrick Walsh

    Bronx NY

    65

    49

    M

    8/9 45-49

    39:38.0

    39:38.0

    12:47/M

    112

    Karen Militello

    Floral Park NY

    37

    27

    F

    3/3 25-29

    39:41.2

    39:41.2

    12:48/M

    113

    Joseph Demarlo

    Manhasset Hills NY

    673

    55

    M

    5/5 55-59

    39:48.7

    39:48.7

    12:50/M

    114

    Tiffany Leo

    Williston Park NY

    664

    12

    F

    7/9 1-14

    40:43.6

    40:43.6

    13:08/M

    115

    Sam Bravo

    Albertson NY

    764

    13

    M

    9/11 1-14

    40:45.6

    40:45.6

    13:09/M

    116

    Preeja Sunny-George

    Manhasset Hills NY

    58

    35

    F

    2/4 35-39

    40:58.0

    40:58.0

    13:13/M

    117

    Jeannine Weiss

    Albertson

    745

    51

    F

    3/6 50-54

    41:29.6

    41:29.6

    13:23/M

    118

    Patti Graef

    Manhasset Hills NY

    19

    55

    F

    1/2 55-59

    41:41.7

    41:41.7

    13:27/M

    119

    Betsy Thomas

    Manhasset Hills NY

    61

    38

    F

    3/4 35-39

    41:54.4

    41:54.4

    13:31/M

    120

    Sylvia Cardoza

    Williston Park NY

    662

    46

    F

    11/12 45-49

    42:13.0

    42:13.0

    13:37/M

    121

    Tiara Leo

    Williston Park NY

    663

    10

    F

    8/9 1-14

    42:13.1

    42:13.1

    13:37/M

    122

    Thomas Scheidling

    Franklin Square NY

    54

    6

    M

    10/11 1-14

    43:14.5

    43:14.5

    13:57/M

    123

    Dan Scheidling

    Franklin Square NY

    51

    41

    M

    5/7 40-44

    43:15.7

    43:15.7

    13:57/M

    124

    Andrea Berg

    Saint Paul MN

    4

    46

    F

    12/12 45-49

    44:45.9

    44:45.9

    14:26/M

    125

    Susan Mattei

    Manhasset Hills NY

    34

    52

    F

    4/6 50-54

    45:10.6

    45:10.6

    14:34/M

    126

    Joanne Savitt

    Williston Park NY

    49

    51

    F

    5/6 50-54

    45:19.4

    45:19.4

    14:37/M

    127

    Chi Kong Ng

    New Hyde Park NY

    657

    44

    M

    6/7 40-44

    45:25.5

    45:25.5

    14:39/M

    128

    Harold Entes

    Mahasset Hills NY

    691

    74

    M

    2/4 65-99

    45:48.4

    45:48.4

    14:46/M

    129

    Kadem Lim

    New Hyde Park NY

    670

    12

    M

    11/11 1-14

    46:01.8

    46:01.8

    14:51/M

    130

    Lisa Bisciello

    Lindenhurst NY

    6

    39

    F

    4/4 35-39

    46:20.5

    46:20.5

    14:57/M

    131

    Richard Cahn

    Brooklyn NY

    671

    69

    M

    3/4 65-99

    47:39.9

    47:39.9

    15:22/M

    132

    Aiyana Ng

    New Hyde Park NY

    659

    13

    F

    9/9 1-14

    50:11.6

    50:11.6

    16:11/M

    133

    Paul Wolski

    New Hyde Park NY

    742

    73

    M

    4/4 65-99

    52:44.6

    52:44.6

    17:01/M

    134

    Pat Theodore

    Williston Park NY

    728

    42

    M

    7/7 40-44

    54:07.8

    54:07.8

    17:27/M

    135

    Kenneth Podlaski

    Albertson NY

    695

    47

    M

    9/9 45-49

    54:09.7

    54:09.7

    17:28/M

    136

    Linda Turato

    Garden City NY

    644

    57

    F

    2/2 55-59

    54:23.4

    54:23.4

    17:33/M

    137

    Mary Scheidling

    Franklin Square NY

    53

    41

    F

    4/4 40-44

    54:24.5

    54:24.5

    17:33/M

    138

    Beth Dowd

    Williston Park

    741

    52

    F

    6/6 50-54

    54:29.6

    54:29.6

    17:35/M